صفحات اس پس ال با کابینت های سفید پولیشی پلی اورتان

صفحه کابینت Spl چیست

مواد تشکیل دهنده صفحات SPL

قبل از گفتن هر چیزی بهتر است بدانید که SPL نام یک محصول یا شرکت یا یک برند نیست بلکه یک روش تولید صفحات مصنوعی است مانند MDF

صفحات SPL از ترکیب کاغذ فشرده (بازیافتی) و رزین و چسب در فشار و دمای بالا تولید میشوند و رویه آن با لمینت پوشیده شده است.

صفحه SPL نسل جدیدی از صفحات HPL است که با ترکیبات متفاوت تر و با تکنولوژی جدید از سال ۲۰۱۶ تولید و عرضه میشوند و در دکوراسیون داخلی ابتدا بعنوان نمای دربهای کابینت استفاده میشد و گفتنی است که در کشور ایتالیا تولید میشود و به ایران صادر میشود.(منکه باور نمیکنم)در اصل این صفحات جهت اجرای دربهای کابینت به صورت یک طرح متمرکز و کلی از همه دربهای کابینت به اصطلاح BOOKMACH(امتداد رگه ها در محل برش ها و زاویه ها) تولید و عرضه شده اند و بهمین علت است که دو طرف صفحات SPL با یک پوشش لمینتی یکسان چاپ شده است. اما در ایران این صفحات جایگاه دیگری دارند و بعنوان صفحات رویه کابینت استفاده میشوند.

در اصل این صفحات جهت اجرای دربهای کابینت به صورت یک طرح متمرکز و کلی از همه دربهای کابینت به اصطلاح BOOKMACH(امتداد رگه ها در محل برش ها و زاویه ها) تولید و عرضه شده اند و بهمین علت است که دو طرف صفحات SPL با یک پوشش لمینتی یکسان چاپ شده است. اما در ایران این صفحات جایگاه دیگری دارند و بعنوان صفحات رویه کابینت استفاده میشوند.

توضیحات تخصصی و حوصله سر بر زیادی در فضای اینترنت در خصوص مواد تشکیل دهنده صفحات مصنوعی رویه کابینت (کورین کوارتز مارمونایت و..) وجود دارد. اما توضحیات تخصصی در خصوص این صفحات کمکی به شما نمی کند.

بلکه بهتر است که مزایا و معایب هر سنگ را با یکدیگر مقایسه و مطالعه کنید.

خصوصیات سنگ مصنوعی SPL

۱. ظاهر و رنگ

اگر به دنبال صفحات طرح چوب ضد آب هستید SPL بهترین انتخاب است.

صفحات SPL دارای 1 فینیش براق و 7 فینیش کاملاً مات و 27 رنگ است که در هر دو طرف صفحه (معمولا یکطرف برسته و یکطرف صاف) طرح یکسان چاپ شده است و در رده ی مخصوصی از فینیش ها و مغزی های های اس پی ال قرار گرفته اند.

فینیش های صفحات SPL با لمس انگشت کاملاً قابل تشخیص ازیک‌دیگر هستند اما شناسایی و تشخیص این فینیش ها از روی عکس ممکن نیست و فنیش های صفحات SPL به طور کلی به فینیش براق، مات، زبر، برجسته تقسیم میشوند.

اکنون میخواهم به زبان عامیانه تجربه خودم را بگویم

صفحات اس پی ال کلا به لحاظ طرح به دسته تقسیم میشوند.


۱) طرح سنگ های رگه دار

۲)طرح دیوارهای سیمانی

۳) طرح چوب

و به لحاظ برجستگی و سطح هم به سه دسته تقسیم میشود:

۱) فنیش GLASS (شیشه) با سطح کاملا صاف مثل سطح شیشه و سرامیک

۲) فنیش CARBON (کربن) با سطح نیمه برجسته و نیمه صاف اما منظم مانند پوست پرتقال

۳) فنیش MOON (ماه) با سطح برجسته ونامنظم دقیقا مانند برجستگی های سطح ماه در عکس

۲. وزن

صفحات SPL مانند دیگر صفحات مثل کورین و کوارتز جزو متریال های سبک به شمار میاید و در صنعت دکوراسیون بسیار کاربرد دارد.

۳. ضخامت و ابعاد

صفحه SPL به طور معمول در طول ۴۲۰ سانتی‌متر و عرض ۱۴۰ سانتی‌متر به صورت ورقه‌های طویل در دو ضخامت ۱۲ و ۳ میلی‌متر تولید وعرضه میشوند که این موضوع طول 420 یک مزیت مهم به شمار می‌رود. ورق های ضخامت ۳ میلی متر هم دو طرف آن طرح دارد و مانند ضخامت ۱۲ میلیمتر دوطرفه چاپ هستند.

۴. مقاومت در برابر حرارت

صفحات SPL در مقابل حرارت مقاومت خوبی دارند و با استفاده روزمره و عادی آسیب نمیبینند اما در واکنش به حرارت در مقایسه با کوارتز اندکی ضعیف تر عمل میکند.

ما در مجموعه زوکیا مقاومت واقعی صحفات رویه کابینت را باهم مقایسه کرده ایم که با مشاهده کردن ویدیو به صحت مطالب بنده پی خواهید برد.

0:00
0:00

۵. عدم جذب آب

صفحات SPL با جذب آب صفر بهترین گزینه برای استفاده در آشپزخانه و سرویس و حمام و دستشویی و استخر است.

۶. طول عمر

صفحه SPL با طرح های زیبا و سطوح برجسته نسبت به دیگر متریال های مشابه مانند سرامیک و مارمونایت که به لحاظ طرح و سطح با صفحه ‌SPL مشابه هستند، ازطول عمر بالاتری برخوردارند زیرا برخلاف سرامیک که ترد و شکننده هستند، صفحات SPL به راحتی شکسته نمیشوند و نسبت به مارمونایت هم، به لحاظ کیفیت مواد به کار رفته و تلکنولوژی ساخت برتری دارند.

مهمترین برتری صفحات SPL نسبت به دیگر متریال ها

از مهمترین و شاخص ترین برتری های صفحات SPL میتونیم به طول ۴۲۰ سانتیمتری صفحات اس پی ال اشاره کنیم.

در حال حاضر در بین همه متریال های صفحات کابینت SPL بلندترین طول را دارد که در کیفیت اجرای صفحات بسیار موثر است.

از دیگر برترهای متریال SPL دو طرفه بودن آن هست که این قابلیت را دارد که با کمترین ضخامت یعنی ۱۲ میلیمتر اجرا شود. زیرا متریال های مشابه مانند سرامیک و سنگ طبیعی فقط یک طرف آن طرح و سطح کاربردی دارد

با توجه به فیلم بالا به نظر ما و استناد بر تجربه استاد کاران مجموعه زوکیا هر متریال دیگری که بجای کوارتز بود یا شکسته میشد یا دیگر به حالت اول برنمیگشت.

تنها معایب و نقاط ضعف صفحات SPL

از مهمترین معایب صفحات SPL میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. دیده شدن محل اتصال دوصفحه SPL

محل اتصال صفحات SPL مانند دیگر متریال ها دیده میشود.

اما تنها محل اتصال صفحات کورین دیده نمیشود چون قابلیت ساب و پولیش را دارد.

ناگفته نماند!

که در سنباده و پولیش کاری کورین در واقع یک لایه نازکی از سطح کورین برداشته میشود که نهایتا به موجب همین امر در بازتاب نور صفحه موج خواهد داشت.

اما در خصوص محل اتصال صفحات SPL مجموعه زوکیا با روشی خاص فاصله محل اتصال را به حداقل رسانده و آنرا به بهترین کیفیت ممکن اجرا میکند.


۲.اصراف در هزینه ها

همانطور که گفتیم در دو طرف صفحات SPL طرح به صورت یک شکل و مشابه چاپ و تولید میشود.

به همین علت در حین ساخت در مرحله زیرسازی و چسباندن چوب و چسب چوب مجبور به استفاده از چسب ۱۲۳ میشویم و در اجرای صفحات SPL به ناچار یک طرف صفحه از بین میرود و اصراف میشود.

۳.قابلیت و خاصیت ترموفرمینگ ندارد

صفحات SPL به دلیل داشتن سطح لمینتی در دوطرف صفحه قابلیت قوس و ترموفرمینگ را ندارند و پیشنهاد میشود قبل از طراحی و اجرای طرح های کرو و خاص حتما از یک استاد کار باتجربه و حرفه ایی در این زمینه مشاوره بگیرید.

برای مشاوره رایگان و پرسش سوالات خود میتوانید با شماره های

09124616884 رحمان کیا

09127696652 عادل شامی

تماس بگیرید.

سخن پایانی و نقش زوکیا در اجرای صفحات SPL

مجموعه زوکیا در زمینه اجرای صفحات SPL همواره با در نظر داشتن کیفیت بعنوان اولویت و چشم پوشی در پرت صفحات(اضافه های برش) و با استفاده از یهترین متریال های موجود بازار در اجرای صفحات اس پی ال همواره کوشش میکند تا بهترین ها را ارائه دهد.

باصرف نظر از قیمت بالای متریال SPL بدلیل وارداتی بودن، پیشنهاد مجموعه زوکیا بعد از کوارتز SPL است.

جهت دانلود نمونه کد های SPL کلیک کنید

صفحه کابینت SPL اس پی ال

صفحات فشرده وچاپی SPL

همچنین میتوانید در مورد دیگر متریال های صفحات کابینت بیشتر بخوانید.

صفحه کابینت SPL چیست؟ برسی مقاومت و طول عمر
صفحه کابینت Spl چیستمواد تشکیل دهنده صفحات SPLقبل از گفتن هر چیزی بهتر است بدانید که SPL نام یک محصول
سنگ طبیعی
سنگ طبیعی در آشپزخانه سنگ طبیعی از گذشته تا حالا سنگ یکی از اجزای جدانشدنی در زمینه دکوراسیون بوده و
مارمونایت